Розрахунок ваги сталі

Як відрізнити латунь від бронзи?

02.03.2020

У латуні та бронзи один і той же базовий елемент – мідь, тому в багатьох відношеннях вони можуть виглядати і відчуватися однаково. Однак, їх легуючі елементи різні: в латуні є цинк, а в бронзі – олово. Іноді додаються інші домішки. Наприклад, бронза може бути додатково легована фосфором, марганцем, алюмінієм або кремнієм, в той час як латунь може бути легована залізом.

Незважаючи на зміни, внесені до їх складу, обидва метали зберігають відмінні для них якості, тому вони не перетворюються в абсолютно різні матеріали.

Відмінності в кольорі

Можливо, найкращий спосіб відрізнити латунь від бронзи – це звернути увагу на колір. Латунь зазвичай має приглушений жовтий відтінок, дуже схожий на тьмяне золото, що робить його хорошим матеріалом для меблів та світильників. Бронза майже завжди виглядає червонувато-коричневою. Ця характеристика може трохи змінитися, коли в суміш будуть додані інші елементи, але їх все одно легко відрізнити.

Властивість

Латунь – більш піддатлива і пластична, ніж бронза, тому що олово краще утримує мідну решітку, ніж цинк. Це означає, що решітки, з яких складається латунь, можуть більш вільно ковзати один на одного, коли метал котять, пресують або забивають. Через це бронза також набагато більш крихка, ніж латунь, але більш довговічна, так як латунь окислюється набагато швидше.

Галузь застосування

Основна причина, по якій необхідні і бронза, і латунь, полягає в тому, що існує безліч областей, в яких мідь не може бути використана для простих цілей, оскільки їй не вистачає певних властивостей.

Завдяки поєднанню з цинком латунь підходить для виготовлення:

  • музичних інструментів;
  • сантехніки;
  • застібок-блискавок.

У поєднанні з оловом бронза стає хорошим матеріалом для виготовлення:

  • дзвонів;
  • суднових фітингів;
  • гребних ґвинтів;
  • заглибних підшипників.

Це далеко не всі сфери застосування металевих сплавів. Завдяки стійкості до солоної води бронза стала корисною для човнових деталей і підводних морських деталей, а також для скульптур, які повинні протистояти деградації в зовнішньому середовищі. Він демонструє відмінні ливарні властивості і може бути легко відлитий у вигляді підшипників, затискачів, електричних з’єднань, пружин і багато чого іншого. Латунь можна зустріти в декоративних планках, гвинтах, радіаторах, кожухах куль і багато іншого.

Де знайти прийом металобрухту: Харків

Прийом чорного і кольорового металу на постійній основі здійснює компанія “Укрметвторпласт”. Також нами надаються послуги з демонтажу металевих конструкцій, вивезення металу з об’єкта, переробки виробів. Здати латунь або бронзу лом, ціна яких буде вигідною для обох сторін, можна в будь-якому обсязі. Для оформлення послуги досить залишити заявку на сайті компанії. Дізнатися, яка поточна ціна на латунь або інші матеріали, можна за контактними номерами компанії: +380 (50) 649-09-53; +380 (96) 716-13-51; +38 (057) 781-67-53.

Другие статьи

Погрузка металлолома
Області застосування вторинного металобрухту
Здаючи металобрухт, мало хто замислюється н...
Подробнее →
сбор металлолома
Який металобрухт приймають в пунктах прийому металобрухту?
Що приймають в металобрухт Одним з основни...
Подробнее →
7 способів відрізнити мідь від латуні
Щоб безпомилково відрізнити латунь від мід...
Подробнее →
Як відрізнити алюміній від нержавіючої сталі
В даному матеріалі представлені десять спо...
Подробнее →