Розрахунок ваги сталі

Як розібрати холодильник на металобрухт

12.05.2021

Процес утилізації холодильників викликає кілька проблем. Цю великогабаритну техніку не можна просто викинути на смітник або поставити біля сміттєпроводу. Дана проблема вирішується двома шляхами. По-перше, можна отримати спеціальний дозвіл на вивіз відпрацьованого холодильника на центральну звалище. По-друге, цю побутову техніку можна здати в один пунктів прийому металобрухту. Саме другий варіант і вважається найбільш вигідним.

Чому вигідно здати холодильник на металобрухт

Здача холодильника на металобрухт вигідна через те, що колишній власник цієї техніки виручить суму, якої буде достатньо для покриття як мінімум транспортних витрат. Така можливість обумовлена ​​тим, що у всіх моделях холодильників є мідь. Цей метал міститься на задній стінці, в компресорах, а також під пластиковою обшивкою.

Залежно від моделі в холодильниках міститься близько 800-1500 грам міді. Тому навіть з огляду на відносно невисоку вартість цього металу, власник холодильника, що підлягає утилізації, може отримати певну фінансову вигоду. Звернення до пунктів прийому металобрухту дозволяє скористатися і іншими перевагами:

  • можливість довірити процес утилізації фахівцям, які мають необхідний досвід та обладнання;
  • можливість позбутися від непотрібної техніки, яка захаращує житлове або робоче приміщення;
  • можливість подбати про навколишнє середовище.

Підготовка до утилізації

Перш ніж здати цю техніку на металобрухт, необхідно виконати ряд підготовчих робіт. Спочатку потрібно відключити це побутове обладнання від мережі і вийняти продукти, піддони, полички та інші знімні елементи. Далі виконується демонтаж дверей холодильного і морозильного відсіків. На наступному етапі демонтується панель і облицювальні матеріали. Після цього необхідно зняти холодильний агрегат і вилучити теплоізолюючі елементи.

У процесі розбирання рекомендується використовувати захисні рукавички та окуляри. Для демонтажу заржавілих елементів холодильника потрібно болгарка.

Перш ніж приступити до розбирання, варто обов’язково видалити холодоагент з системи. Ця дія необхідно з огляду на те, що холодоагент надзвичайно токсичний і шкідливий для здоров’я людей. До того ж він безбарвний. Тому в разі витоку фреону його неможливо помітити.

Особливості професійної утилізації

Компанії, що займаються переробкою великогабаритної побутової техніки, застосовують певний алгоритм дій, завдяки якому дотримуються загальноприйняті екологічні нормативи і запобігає забруднення атмосфери. Ще одна перевага професійної утилізації – процес проходить під наглядом контролюючих органів.

Утилізація передбачає доставку цього побутового обладнання на спеціальний полігон. Там проводиться відкачка холодоагенту і подальша розбирання. Далі виконується сортування електроніки, пластика, кольорових та інших металів. Завершальний процес утилізації – пресування холодильників і подальша відправка відходів на спеціалізовані переробні комбінати.

Резюмуючи, хочеться ще раз наголосити на актуальності проблеми утилізації холодильників та іншої відпрацювала побутової техніки, яка регулярно з’являється на майданчиках поруч зі сміттєвими баками. Користувачі повинні знати, що подібні дії є безвідповідальними, оскільки фреон, який випливає з холодильників, надходить в навколишнє середовище і вважається однією з причин поступового руйнування озонового шару. Тому подібна побутова техніка вимагає виключно професійної утилізації.

Другие статьи

Погрузка металлолома
Області застосування вторинного металобрухту
Здаючи металобрухт, мало хто замислюється н...
Подробнее →
сбор металлолома
Який металобрухт приймають в пунктах прийому металобрухту?
Що приймають в металобрухт Одним з основни...
Подробнее →
7 способів відрізнити мідь від латуні
Щоб безпомилково відрізнити латунь від мід...
Подробнее →
Як відрізнити алюміній від нержавіючої сталі
В даному матеріалі представлені десять спо...
Подробнее →