Розрахунок ваги сталі

Чим почистити мідь в домашніх умовах

20.03.2021

При здачі міді в пункт прийому металів її ціна складається з процентного вмісту металу, засміченості, ваги і чистоти. Якщо на поверхні міді є сліди зварювання або пайки, мастила, лаку, фарби або оксидів, то вартість такої сировини знижують.

Мідь, як і всі метали, піддається корозії. Вступаючи в реакцію з киснем, що містяться в повітрі, мідне виріб покривається патиною – характерним зеленим нальотом. Патина – це оксидно-карбонатна плівка, наліт на поверхні металу. Патина захищає мідь, так як після утворення плівки доступ кисню до металу обмежується.

Чим почистити мідь перед здачею її в пункт прийому?

У домашніх умовах мідь можна очистити наступними способами:

  • Зубною пастою, кетчупом або томатною пастою. Таке очищення виконується вручну, щіткою або ганчіркою, і її ефективність низька. Зазвичай так чистять монети, посуд і біжутерію.
  • Лимонна кислота, розчинена у воді. Слабокислотні розчин відмінно розчиняє плівку оксиду і чорноту. Після очищення необхідно змити розчин, а поверхня міді просушити.
  • Сіль з оцтом. Чистка сіллю і оцтом є найлегшим і швидким способом очищення міді в домашніх умовах. Необхідною умовою є використання ємності з нержавіючої сталі. У суміш в рівних частках з сіллю і оцтом додають борошно, доводять масу до стан кашки і покривають нею мідний виріб сумішшю повністю. Через деякий час мідь набуває характерного золотистий відтінок і блиск.
  • Електроліз. Застосовується тільки до міді без включення інших кольорових металів, проводиться в скляній або пластмасовій ємності. Для очищення електролізом потрібен джерело струму 6-18 А, сіль, дистильована вода, кислота, затискачі. Метод вимагає навичок і описаний у спеціальній літературі.

Значна кількість міді міститься в проводах. І хоча пункти прийому приймають кабель неочищеним, самостійна очищення дозволяє здати сировину дорожче. Зазвичай кабель очищають за допомогою випалу (не підходить для тонкожільного кабелю), механічним способом – вручну і з використанням спеціального обладнання. Стіппер – обладнання, яке знімає ізоляцію безпечним і екологічним способом, – є найкращим варіантом очищення кабелю від ізоляції.

Потрібно визнати, що самостійні методи очищення міді перед здачею не завжди виправдані і вимагають як спеціальних знань, так і обладнання. Для багатьох збирачів металу питання «Чим можна почистити мідь?» залишається відкритим. Но тільки не для співробітників «Укрметвторпласта».

Другие статьи

Пошук метеллобрухту
Кращі місця для пошуку металобрухту
Завдання визначення місця пошуку металобру...
Подробнее →
Утилизация отработанных батареек
Утилізація відпрацьованих батарейок
У сучасному світі батарейки - це затребуван...
Подробнее →
Какие металлы относятся к черным
Які метали відносяться до чорних
Метал грає основну роль в житті людства. Спр...
Подробнее →
Почему возрастают потребности в цветных металлах в современной промышленности
Чому зростають потреби в кольорових металах в сучасній промисловості
Починаючи з епохи науково-технічної револю...
Подробнее →