Розрахунок ваги сталі

Чим почистити мідь в домашніх умовах

20.03.2021

Вартість міді, що здається в пункти прийому металів, залежить не тільки від ваги та відсоткового співвідношення металу у її складі, а й від чистоти виробу. Вартість сировини істотно знижується, якщо на поверхні виробу видно сліди паяння, зварювання, мастила, лакофарбових матеріалів, окиснення.

Відомо, що корозія – головний ворог будь-якого металу та мідь не є винятком. Контакт з киснем призводить до появи на міді нальоту зеленого відтінку, яку називають патиною. Після появи патини – оксидно-кисневої плівки мідь отримує захист, а доступ кисню до неї обмежується. Тому чистити мідь слід безпосередньо перед здаванням у пункт прийому.

Чищення міді перед здаванням

Для чищення міді в домашніх умовах хороших результатів досягають за допомогою наступних методів:

  • Зубна паста, томатна паста чи кетчуп. Найчастіше цей метод використовують для очищення невеликих мідних виробів: біжутерії, посуду, монет. Очищення виконується вручну за допомогою щітки або шматка матерії.
  • Розчин лимонної кислоти та води. Цей слабокислий розчин чудово справляється з нальотом патини на поверхні міді, видаляє сліди окиснення та негарний чорний відтінок. Після чищення потрібно лише промити поверхню, а потім просушити її.
  • Суміш оцту та солі. Це – один із найпростіших та оперативних способів чищення міді в домашніх умовах. Для приготування оцтово-соляного розчину слід використовувати посуд із нержавіючої сталі. У суміш, що складається з рівних пропорцій оцту та солі, необхідно додати трохи борошна, щоб розчин придбав консистенцію кашки, після чого нанести цей розчин на виріб товстим шаром. Через деякий час мідь набуде характерної яскравості та блиску, після чого залишиться лише змити розчин і просушити поверхню.
  • Електроліз. Цей спосіб можна застосовувати тільки на тих виробах, де мідь є у чистому вигляді, і немає домішок інших металів. Для виконання чищення необхідний посуд із скла або пластмаси, сіль, очищена вода, розчин кислоти, а також джерело струму від 6 до 18 ампер. Докладніше про цей метод можна почитати в спеціалізованій літературі або на сайтах.

Мідь міститься у складі величезної кількості виробів та предметів. Один із виробів із високим вмістом міді – кабель. Незважаючи на те, що пункти прийому приймають кабель у неочищеному вигляді, виконавши його очищення самостійно, можна отримати куди більший прибуток. Найчастіше для чищення кабелю використовують метод випалення або механічний прийом, виконуючи очищення вручну. Підвищити продуктивність можна за допомогою спеціального обладнання – стипера, яке дозволить зняти ізоляцію безпечно, оперативно та екологічно.

Бувають ситуації, коли самостійне очищення кабелю від ізоляції не несе в собі жодної економічної вигоди, тому що без спеціальних навичок та відповідного обладнання процес може зайняти надто багато часу.

Другие статьи

Погрузка металлолома
Області застосування вторинного металобрухту
Здаючи металобрухт, мало хто замислюється н...
Подробнее →
сбор металлолома
Який металобрухт приймають в пунктах прийому металобрухту?
Що приймають в металобрухт Одним з основни...
Подробнее →
7 способів відрізнити мідь від латуні
Щоб безпомилково відрізнити латунь від мід...
Подробнее →
Як відрізнити алюміній від нержавіючої сталі
В даному матеріалі представлені десять спо...
Подробнее →