Розрахунок ваги сталі

Як відрізнити алюміній від нержавіючої сталі

24.05.2021

В даному матеріалі представлені десять способів, як відрізнити алюміній від нержавіючої сталі. Деякі з них дуже легко застосувати в домашніх умовах, не маючи абсолютно ніяких інструментів, пристосувань і хімічних реактивів. Це дозволить швидко, і максимально точно визначити цінність того чи іншого предмета (вироби), виготовленого з алюмінію або нержавіючої сталі.

  1. Магніт

На жаль, гарантовано відрізнити ці два метали один від одного за допомогою магніту не завжди вийде. Справа в тому, що будь-яка марка алюмінію, так чи інакше, не пристає до магніту. Але нержавейка теж далеко не всяка володіє таким же властивістю.

Якщо ж досліджуване виріб магнітиться, то це точно не алюміній. Зразок може ставитися до неіржавіючих сталей, в яких міститься достатня кількість нікелю. Якщо ж в нержавійці переважає мідь або хром, то на магніт він ніяк не відреагує.

  1. Маркування

Як правило, на деяких виробах з нержавіючої сталі є відповідне маркування, що дозволяє точно ідентифікувати досліджуваний предмет. В такому випадку все досить просто. Написи типу «НЕРЖ» та інші подібні – явна ознака того, що перед нами точно не алюміній.

  1. Звичайний папір

Один з найпростіших способів визначення відмінності між алюмінієм і нержавейкой. Для експерименту знадобиться аркуш звичайного паперу. Це обов’язково має бути папір білого кольору. Підійде та, яка використовується для принтерного друку. Чим щільніше вона буде, тим краще для справи.

Суть експерименту в наступному. Для початку необхідно очистити крайку досліджуваного вироби від бруду, жиру, масел і інших нальотів. Далі цим місцем потрібно поводити по аркушу білого паперу. Зусилля натискання при цьому має бути якомога більш сильним. Висновки зробити дуже просто. Нержавійка на білому аркуші не залишить ніяких слідів, тоді як від алюмінію проявляться тонкі смуги сірого кольору.

  1. Колір металу

Ще один критерій, який більш-менш наочно відрізняє нержавійку від алюмінію – це відтінок даного виробу. Якщо перед нами нержавіюча сталь, то її поверхню, як правило, має блискучий безбарвний відтінок. При цьому, з часом цей стан зберігається.

Якщо ж ми розглядаємо алюмінієве виріб, то колір його поверхні зазвичай матовий (цей метал важко відполірувати до глянцевого блиску), сірого або білястого кольору. Після обробки наждачним папером відшліфований ділянку швидко покриється оксидною плівкою, і придбає матовість.

  1. Механічні навантаження

Теж досить простий спосіб, доступний для виконання в домашніх умовах. Суть його полягає в тому, що досліджуване виріб необхідно вдарити об твердий металевий предмет. Для отримання більш точного і наочного результату робити це потрібно в темряві.

Якщо виріб з нержавіючих марок сталі, то ми побачимо при ударі досить виражене іскріння. Його можна розглянути навіть при тьмяному освітленні. У випадку ж з алюмінієм ніякого іскріння не буде, навіть якщо дуже уважно розглядати в повній темряві.

  1. Теплопровідність і плавлення

У випадку з різними ємностями визначити метал можна за допомогою нагрівання. Так, в алюмінієвому посуді звичайна вода доводиться до кипіння досить швидко. При однакових умовах (обсяг води, нагрівання) в ємності з нержавіючої сталі цей процес займає набагато більше часу. Це пов’язано з тим, що теплопровідність алюмінію в рази краще, ніж у сталей.

Температура плавлення алюмінію близько 660 ° C, тоді як у нержавійки цей показник знаходиться за позначку 1800 ° C. При використанні звичайної газового пальника, які застосовуються в якості похідного інвентарю, досягти температури в 700 ° C досить просто. Це означає, що розплавити невеликий алюмінієвий предмет на такому вогні теж можливо. Нержавійку ж в звичайних умовах (без наддуву і подачі кисню) розплавити не вийде ніяк.

  1. Мідний купорос

Відмінним і цілком доступним варіантом для визначення алюмінію або нержавіючої сталі є вплив на метал розчином мідного купоросу. Він продається в сільськогосподарських магазинах за невисокою ціною. При обробці цим матеріалом на алюмінії неодмінно залишаться каламутні сліди й розлучення. На нержавійку купорос не робить ніякого видимого дії.

  1. Луг

Лужні розчини теж є сьогодні досить доступними, і допомагають легко відрізнити ці два метали. Це може бути натрієва або калієва гідроокис. Як і у випадку з купоросом – алюміній реагує на обробку лугом, в результаті якої залишаються бурі плями. Якщо досліджуване виріб з нержавійки – ніяких візуально видимих ​​слідів ми не виявимо.

  1. Кислота

Для вдалого експерименту буде досить розчину лимонної кислоти або соку лимона. Більш виражений результат вийде при впливі на метал більш агресивними кислотами. Суть визначення така ж, як і з купоросом і лугом. При зовнішньої обробки на алюмінієвій поверхні будуть залишатися плями. Нержавійка з кислотами в реакцію не вступає.

  1. Щільність

Самий довгий і складний шлях диференціації розглядаються два металу – визначення їх питомої щільності. Це може бути застосовано тільки для невеликих виробів, а також для тих, які мають правильну геометричну форму. Суть полягає в тому, що спочатку потрібно обчислити об’єм досліджуваного зразка, а потім, за допомогою простої формули дізнатися його питома вага.

 

Отриманий результат в підсумку порівнюється з фіксованими значеннями щільності. Для алюмінію цей показник становить близько 2,6 г / см3, тоді як нержавіюча сталь щільніше майже в три рази – від 7,6 до 8,1 г / см3.

Другие статьи

Погрузка металлолома
Області застосування вторинного металобрухту
Здаючи металобрухт, мало хто замислюється н...
Подробнее →
сбор металлолома
Який металобрухт приймають в пунктах прийому металобрухту?
Що приймають в металобрухт Одним з основни...
Подробнее →
7 способів відрізнити мідь від латуні
Щоб безпомилково відрізнити латунь від мід...
Подробнее →
Як відрізнити алюміній від нержавіючої сталі
В даному матеріалі представлені десять спо...
Подробнее →