Розрахунок ваги сталі

Що таке габаритний і негабаритний брухт

09.03.2021

Ціна прийнятого металобрухту залежить від виду брухту (чорний, кольоровий) і рівня його засміченості. У свою чергу, і чорний і кольоровий брухт мають категорії, ціна прийому на них також різна. Категорії визначають тип металу (сталь, чавун, нержавіюча сталь), марку брухту, спеціальні види відходів і розмір металу в шматках.

Вартість габаритного і негабаритного брухту різниться, тому перед вивезенням варто розпиляти занадто великі частини металевих конструкцій. Згідно ГОСТ, негабаритних лому присвоюється класифікація 5А, якщо допустимі розміри шматків перевищують 1500х500х500мм., Товщина стали більше 4 мм, діаметр труби більше 200 мм, а вага шматка – від 1 кг до 5 тонн.

Металобрухт категорії 5А найчастіше знаходять на наступних об’єктах:

  • кинуті об’єкти енергетики – частини ЛЕП, частини оснастки і т.п.,
  • металеві комунікації, агрегати, кинуті об’єкти комунального господарства,
  • машини, механізми,
  • несучі елементи будівельних конструкцій, арматура, закладні деталі,
  • мостові споруди, залізничні вагони, техніка військового і цивільного призначення.

Металобрухт категорії 5А повинен бути очищений від засмічень і вогнищ корозії. Якщо це не зробити, в пункті прийому можуть підвищити відсоток засміченості і знизити вартість.

Габаритний металобрухт відноситься до категорії 3А, його допустимі розміри – до 1500х500х500мм. Це сталевий і легований лом з масою шматка до 600 кг. При здачі труб їх необхідно розплющити і розрізати уздовж. Габаритний лом простіше утилізувати: він не вимагає витрат на додаткову різання, тому його ціна вище, ніж у брухту категорії 5А.

Щоб підвищити вартість переданого сировини, необхідно його ретельно розсортувати. Сортування кольорового металу на види (алюміній, мідь, латунь, бронза і т.п.) дозволяє збільшити виручку в кілька разів. Є сенс впорядкувати шматки за якістю: відходи металу без корозії коштуватимуть дорожче.

Вигідна здача металу можлива тільки у великих компаніях: з великою кількістю точок, сучасним обладнанням і чіткими умовами прийому. Такі організації дорожать репутацією і, як правило, працюють чесно. Як приклад, радимо звертатися в «Укрметвторпласт», повірте – ви не залишитеся розчаровані!

Другие статьи

Пошук метеллобрухту
Кращі місця для пошуку металобрухту
Завдання визначення місця пошуку металобру...
Подробнее →
Утилизация отработанных батареек
Утилізація відпрацьованих батарейок
У сучасному світі батарейки - це затребуван...
Подробнее →
Какие металлы относятся к черным
Які метали відносяться до чорних
Метал грає основну роль в житті людства. Спр...
Подробнее →
Почему возрастают потребности в цветных металлах в современной промышленности
Чому зростають потреби в кольорових металах в сучасній промисловості
Починаючи з епохи науково-технічної револю...
Подробнее →