Розрахунок ваги сталі

Утилізація відпрацьованих батарейок

05.04.2021

У сучасному світі батарейки – це затребувана продукція. Вони необхідні для пультів дистанційного керування, настінного годинника або будильника, фотоапаратів, всіляких радіокерованих іграшок та іншої техніки. Як правило, пальчикові і подібні АКБ мають не дуже великий ресурс (хоча їх можливо використовувати довго, адже все залежить від частотності експлуатації), і коли вони відслужили свій термін, люди їх просто викидають в урну. Робити цього не варто, адже сьогодні є компанії, які здійснюють прийом старих батарейок на утилізацію в Харкові. Дана процедура повинна проходити відповідно до норм і стандартів. На корпусі вироби обов’язково є відповідне сповіщення, в якому зазначено, що його ні в якому разі не варто викидати такі, як і стандартні відходи.

Чому батарейки просто так не викидають?

Візуально здається, що вони собою не представляють ніякої небезпеки, а тому їх утилізація – це не така вже й необхідна міра. Але щоб зрозуміти, чому цей процес сьогодні має таке вагоме значення, потрібно знати, з чого складаються ці АКБ. Зовні їх корпус виготовлений з металу, але всередині нього знаходяться різні хімічні елементи, нейтралізувати які можна лише за допомогою переробки. Класифікація виглядає наступним чином:

 • сольові;
 • лужні;
 • літієві;
 • срібні;
 • ртутні.

Матеріал застосовується різний, однак всередині обов’язково буде більше 10 хімічних елементів з високою токсичністю і розчинених важких металів (ртуть, свинець, літій і т.д.). Утилізація так важлива тому, що одна пальчикова батарейка здатна може забруднити площа землі в 20 м². Причому, забруднюється не тільки грунт, але і грунтові води, повітря і т.д. Згодом токсини можуть дістатися і до людини. Тому, щоб уникнути наслідків, потрібно звертатися в спеціалізовані організації, що здійснюють прийом батарейок в Харкові, адже ціна за один їх кг досить висока. Таким чином, можна не тільки знизити навантаження на екологію, а й трохи заробити.

Як проходить утилізація батарейок?

Багато людей не знають, куди їх здавати. Буквально кілька років тому не існувало способів безпечно викинути їх. Сьогодні ж з’явилися організації, які встановлюють спеціальні пункти, де приймають бу АКБ. Даний процес проходить у декілька етапів:

 • Закупівля сировини. Спочатку потрібно здійснити прийом відпрацьованих батарейок, ціна за які може постійно змінюватися.
 • Здавати АКБ воліють в основному звичайні люди, але іноді це роблять і різні організації, фірми;
 • Транспортування продукції. Весь зібраний матеріал відвозить на спеціальні заводи;
 • Ручне сортування. Дає можливість розподілити вироби в залежності від їх типу;
 • Подрібнення компонентів. Воно відбувається за допомогою контейнерної лінії і дробарки;
 • Додаткова перевірка. Виконується не вручну, а на спеціальній магнітній стрічці. Вона витягує найбільші шматки металу;
 • Повторне подрібнення. Всі частини, що залишилися ще раз дроблять. На даному етапі відокремлюється залізо;
 • Нейтралізація електроліту. Отриману сировину містить в собі електроліт, який потрібно нейтралізувати;
 • Розділ і упаковка. Застосовуються спеціальні технології, які дозволяють отримати окремі елементи з АКБ, які потім упаковуються;
 • Поховання елементів. Не всі компоненти можна повторно використовувати. Як правило, якась їх частина відправляється на полігон, де проводиться поховання.

ТОВ “Укрметвторпласт” спеціалізується на демонтажі металевих конструкцій будь-якої складності, переробці металобрухту, зберіганні вторинного металу, а також пропонує вивезення металобрухту (Харків) з об’єктів. Також доступна здача відпрацьованих батарейок. Компанія має власну логістичну службу і проводить навантаження/розвантаження. Зв’язатися з фахівцями “Укрметвторпласт” можна в телефонному режимі: +380506490953, +380967161351, +380577816753. Клієнтам надаються вигідні умови співпраці з конкурентоспроможними цінами.

Другие статьи

Пошук метеллобрухту
Кращі місця для пошуку металобрухту
Завдання визначення місця пошуку металобру...
Подробнее →
Утилизация отработанных батареек
Утилізація відпрацьованих батарейок
У сучасному світі батарейки - це затребуван...
Подробнее →
Какие металлы относятся к черным
Які метали відносяться до чорних
Метал грає основну роль в житті людства. Спр...
Подробнее →
Почему возрастают потребности в цветных металлах в современной промышленности
Чому зростають потреби в кольорових металах в сучасній промисловості
Починаючи з епохи науково-технічної револю...
Подробнее →