Розрахунок ваги сталі

Відходи чорних металів

07.05.2021

Вторинна переробка чорних металів виконується для вирішення двох завдань. По-перше, вона сприяє екології. По-друге, переробка відходів чорних металів є економічно вигідною для всіх учасників цього процесу: як продавців, так і покупців металобрухту. Вторинна переробка дозволяє істотно здешевити процес виготовлення металу і скоротити виробничий цикл. До того ж сьогодні переробка відходів чорних металів стимулюється на державному рівні. Вигода держави полягає в зниженні навантаження на вже виснажені родовища.

Класифікація

Подібні відходи прийнято класифікувати за двома параметрами. Відповідно до рівня вмісту вуглецю, існують сталевий і чавунний лом. Класифікація за наявністю легуючих елементів передбачає поділ на вуглецеві і леговані категорії.

Згідно із зазначеними класифікацій, існують такі види відходів:

  • сталева стружка;
  • дріт;
  • брикети з чавунної стружки;
  • доменний присад;
  • окалина ковальського і прокатного виробництва;
  • зварювальний шлак і т.д.

Звідки береться чорний лом?

Основними складовими чорного брухту є відпрацьовані запчастини та механізми автомобілів та спецтехніки, відходи металообробки і інший металевий сміття, який придатний для подальшої переробки. Найчастіше подібні відходи утворюються на металургійних, металопереробних, машинобудівних, приладобудівних та електротехнічних підприємствах.

Залізний лом утворюється не тільки на виробництві. Одним з основних постачальників даної сировини є об’єкти залізниці – рейки, вагони та інше залізничне обладнання. Подібні відходи також виникають на будівельних майданчиках і в побуті. Як приклад побутового залізного брухту варто згадати про відпрацьованих батарейка, трубах і побутової техніки. Ще один яскравий приклад – чавунні ванни. Такі відходи також утворюються в результаті утилізації спецтехніки та в процесі демонтажу комерційних, житлових і виробничих споруд.

Правила прийому

Пункти прийому металевого брухту пред’являють ряд вимог, яким має відповідати вторсировину. Ці вимоги стосуються його складу, ступеня чистоти, маси, габаритів і Обсипальність. Якщо металобрухт не відповідає хоча б одній із перелічених показників, він відправляється на повторні випробування, результати яких вважаються остаточними. Причому ці результати поширюються не тільки на перевірене вторсировину, а й на всю партію.

Що стосується методів випробувань, то засміченість вторинних металів визначають шляхом зважування відпрацьованих проб, а також методами різання або розбивки. Для визначення маси і габаритів виконується зважування і вимір. Для визначення ступеня Обсипальність виконується 3-кратне скидання брикетів з висоти півтора метрів на бетонну або металеву плиту.

Сфери застосування відходів чорних металів

Перероблений металевий лом призначений для виробництва готового прокату, металевих профілів, труб, виробів з чавуну і будівельної арматури. Подібне вторсировину застосовується на будь-якому сучасному металургійному підприємстві. Його застосування не тільки економічно вигідно, але і дозволяє подбати про навколишнє середовище.

Другие статьи

Погрузка металлолома
Області застосування вторинного металобрухту
Здаючи металобрухт, мало хто замислюється н...
Подробнее →
сбор металлолома
Який металобрухт приймають в пунктах прийому металобрухту?
Що приймають в металобрухт Одним з основни...
Подробнее →
7 способів відрізнити мідь від латуні
Щоб безпомилково відрізнити латунь від мід...
Подробнее →
Як відрізнити алюміній від нержавіючої сталі
В даному матеріалі представлені десять спо...
Подробнее →